Aplikacja Open Code Transfer

Przejdź do aplikacji (wyszukiwarka innowacji)
Na chwilę obecną w bazie nie mamy ofert innowacji, ale liczymy, że niebawem zaczną się pojawiać. Oferty jak i zgłoszenia innowacji w fazie testowej nie muszą dotyczyć prawdziwych innowacji.

 

Open Code Transfer to projekt, który ma umożliwić wielkopolskim naukowcom wzięcie udziału w unikatowym na skalę europejską projekcie tworzenia rynku innowacji – rynku, na którym sprzedają naukowcy i wyższe uczelnie, a kupują firmy komercyjne.

 

Zapraszamy do testów aplikacji, która docelowo w sposób legalny we współpracy z biurem (centrum) transferu technologii każdej wielkopolskiej uczelni (część z tych biur dopiero powstanie) umożliwi komercjalizację rozwiązań wymyślonych na uczelni. Każdy naukowiec powinien mieć możliwość uzyskania właściwego dochodu na własnych innowacjach.

 

Niniejsza aplikacja jest ważnym elementem szerszego modelu – modelu transferu technologii dla wszystkich uczelni i jednostek naukowych z regionu Wielkopolski. Model staje na stanowisku, że siłą napędową transferu technologii jest naukowiec-innowator – od niego bowiem zależy to, czy wdrożenie danej technologii zakończy się sukcesem. Zarówno pracownik naukowy, jak i doktorant czy student – osoba, która prowadzi (lub planuje) badania i chce wyniki tych badań wdrożyć w praktyce i na tym po prostu zarobić.

 

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą w ten niekonwencjonalny sposób sprzedawać swoją wiedzę. Wystarczy załadować aplikację i wysłać pierwsze (nawet testowe) zgłoszenie. Chcemy ułatwić proces transferu poprzez ścisłą współpracę z nauką i biznesem.

Zespół Projektu „Open Code Transfer”

Możliwość komentowania jest wyłączona.